דברי מפקדי החטיבה אל"מ אבי רוזנפלד

 אנשי חטיבה 5 היקרים,

ההיסטוריה של חטיבה 5 שזורה בהיסטוריה של מדינת ישראל. מימי מלחמת השחרור, דרך כלל מערכות ישראל, ועד ימנו אנו. משדות הנגב  הצפוני, דרך השומרון, סואץ, ציר החוף בלבנון, מחנה הפליטים בג'נין, זרעית, ובכל מקום אליו נקראו לוחמי החטיבה כדי להגן על מדינת ישראל.
מאז הקמת החטיבה נפלו רבים ממשרתיה על הגנת המולדת. עמותת "עמכם" פועלת לאורך השנים ביחד עם החטיבה כדי לקיים את חובתנו להמשיך להנציח את זכרם ומורשתם של הנופלים וללוות את המשפחות.

כיום חטיבה 5  היא חטיבת מילואים מצוינת, מובילה, משימתית, אשר בזכות האנשים המעולים המשרתים בה, משמרת את הרוח המיוחדת לה- רוח של דבקות במשימה, של איכות, ולצד  כל אלו גם צניעות.
החטיבה ויחידותיה עוסקות לאורך כל השנה בבניין הכוח, ביצירת כשירות ומוכנות למצבים השונים- שגרה, חירום ומלחמה. לשם מטרות אלו אנשינו מבצעים ימי מילואים רבים באימונים ובתעסוקות מבצעיות.
עמותת "עמכם" הוקמה ופועלת מזה שנים כדי לשמור את מורשת החטיבה, ללוות את המשפחות, להנציח את הנופלים, לחזק את הקשר בין דורות המשרתים בחטיבה, ולסייע לחברים בעת הצורך.
בפעולתה זאת היא מממשת באופן מעשי את  ערך הרעות שעליו גדלנו כולנו. אני קורא לכם להיות מעורבים ולקחת חלק פעיל בפעילות העמותה.

 אנשי החטיבה בעבר ובהווה,
אתם ראויים לכל הערכה על בחירתכם לבצע שירות  מילואים משמעותי ותובעני. בסביבה הבלתי יציבה בה אנו חיים אני מעריך כי נכונו לנו אתגרים בשנים הקרובות. ביחד אני בטוח שנוכל להם.
"בין מגדלי הפאר למרכז הקליטה, בין פועלים זרים לשדות החיטה, כמו רקפות בין הסלעים, הפנים היפות של הארץ מתחבאים. וכשהיא לפתע צריכה , שמישהו ישכב בבוץ בתוך שוחה, לא תאמין איך הם מופיעים, כמו רקפות בין הסלעים". אנחנו נמשיך להתכונן, להתאמן, ואם נצטרך- גם לשכב בבוץ ולהילחם.

אבי רוזנפלד, אל"מ
מח"ט 5