דברי מפקד החטיבה היוצא אל"מ שמעון אדרי

דברי מפקד חטיבה 5 היוצא  אלוף משנה שמעון אדרי
לפני שלוש שנים, בדיוק בתקופה שכזאת, סיימתי לפקד על יחידת דובדבן והייתי בתחושה כי אני בפסגה מקצועית ואישית וכי לא תהיה תחושת סיפוק אשר תשתווה לזה. אני עומד כאן מולכם ואני בתחושת סיפוק עצומה, ולא זו בלבד אלא גם תחושת גאווה. סיפוק, על שום התקופה הנפלאה הזו בה הצלחנו יחד להכין את החטיבה ליום פקודה.מעט אנשים, מעט משאבים אך עם המון רצון ויצירתיות. גאווה, על שום הזכות שנפלה בחלקי להשתייך לחוברת אנשים שכמותכם.
אנשי מעש ונתינה, כאלו אשר בוחרים להיות חלק מהמשפיעים ומעצבים את אופייה של המדינה. לא דרך ישיבה מול מסך הטלוויזיה, או המחשב והטחת ביקורת כלפי כל, כי אם דרך ההתנדבות והשרות, גם אם זה כרוך בפגיעה בחייכם המשפחתיים והמקצועיים. 

בסדנת היעדים אותה קיימנו לפני כשנתיים וחצי בתום תקופת התעסוקה המבצעית, קבענו מספר יעדים ובנינו לנו תוכנית עבודה, אשר היוותה כשפה משותפת. כולנו מפקדים אשר רוחשים כבוד למקצוע הצבאי ועובדה זו הובילה  לעקרון מנחה מרכזי בעבודתנו, והוא כי עלינו לבנות את החטיבה מלמטה למעלה. כלומר, מקצועיותו של הצלף, המקלען, או כל בעל מקצוע אחר, יחד עם מפקדים מאומנים המעורים בטכניקות הקרביות, יצרו מסגרות חזקות בכל הרמות מהכיתה ועד לחטיבה .
חלקכם כבר שמעו את הסיפור ממני בעבר אך במעמד זה אני מוצא כי נכון להזכירו שוב. ב08 בנובמבר 2013, כחודשיים לאחר כניסתי לתפקיד התקשרה אלי קצינת השלישות האוגדתית ואמרה לי כי נפטר לוחם מהחטיבה וכי עליי להיערך להלוויה צבאית. כשאמרתי לה כי אין שום לוחם המגויס כרגע אמרה  לי כי מדובר בסמל רון פלר ז"ל בן 84 פרופסור לחקלאות אשר הינו בעל עיטור הגבורה ממלחמת העצמאות וככזה הוא צריך להיטמן בטקס צבאי. זה הרגע  עבורי בו הפכתי ממפקד חטיבת מילואים , למפקד חטיבה 5, זה הרגע בו הכתה בי ההבנה והאחריות כי אני מפקד על חטיבה בעלת מורשת מפוארת, חטיבה הקשורה בעבתות עם שנות קיומה של המדינה וכי עליי ללמוד ולהנחיל מורשת זו בכל הזדמנות.
חטיבה 5 ב 67 שנות קיומה איבדה לוחמים רבים בקרבות ואירועים בכל קצוות הארץ. במעמד זה, נזכור את הנופלים, יהי זכרם ברוך. במעמד זה נזכור  גם את רעינו אל"מ במילואים עודד ראור ז"ל אשר מידיו קיבלתי את הפיקוד ואת חותמו הרגשתי בדברים רבים בחטיבה. 
למחליפי, אבי רוזנפלד, אני שמח על כך שאתה  הוא המקבל את מושכות חטיבה 5, אני בטוח כי ניסיונך הקרבי העשיר יקדם את החטיבה ובטוחני כי העומדים כאן יהוו עבורך את שהיוו עבורי.
לא נותר  אלה להודות על כך שבשלוש השנים האחרונות פגשתי אנשי אמונה רבים אשר לקחו על עצמם להיות חומה ומחסה ביום זעם, אלו אתם אנשי חטיבה 5.
בהצלחה והמון אהבה ,שמעון אדרי אל"מ