דברי מפקד החטיבה אל"מ עודד ראור זכרונו לברכה

משפחת חטיבה 5
משפחות שכולות יקרות, מפקדים, חיילים וותיקי החטיבה.
 חטיבה 5 השתתפה בכל מערכות ישראל עד כה והיא ממשיכה לשאת בנטל הביטחון במסגרת מערך המילואים גם כיום.
 על-מנת  לשמר את הכשירות והמוכנות המבצעית,  נדרשת החטיבה ,לאימונים בתדירות גבוהה לביצוע תעסוקות מבצעיות שוטפות ולשיפור בלתי פוסק באמצעים אשר ברשותה.
כל אלה מבוצעים על ידי חיילי ומפקדי החטיבה. אלה אשר שמים את עשייתם האזרחית בצד, מבצעים כמות רבה של ימי מילואים, מגיעים מידי שנה לאימונים, תעסוקות ותרגילים מפרכים. המרכיב האנושי בחטיבה הוא מקור כוחה העיקרי, כלל מפקדי וחיילי החטיבה אשר מתייצבים בכל פעם ומבצעים את כלל המשימות בצורה הטובה ביותר.
בהזדמנות זו חשוב לציין גם את משפחות המפקדים והחיילים, אשר תומכות מאחור, ממשיכות בניהול אורח החיים היומיומי בבית, ומאפשרות לכולנו להתייצב ולעסוק במשימה חשובה זו של הגנה על המולדת.  
עשייה זו, גבתה מאיתנו מחיר כבד במהלך השנים - נופלי החטיבה אשר אינם איתנו עוד.
החטיבה, צבא הגנה לישראל, ומדינת ישראל איבדה את טובי בניה בהגנה על המולדת. ערכיהם, מורשתם וגבורתם של הנופלים הינם תמיד נר לרגלינו !הקשר עם המשפחות השכולות חשוב לכולנו, במפגשים עמן אנו מחזקים ומתחזקים. משפחות יקרות, הקשר עמכן חשוב לנו, פינה חמה תהה בליבנו תמיד.
עמותת החטיבה פועלת מזה שנים רבות. ראוי לחטיבה לוחמת עם עבר והיסטוריה כמו שלנו שתהה עמותה אשר תשמר את היסטוריית החטיבה, תחזק את הקשר בין הדורות, תתמוך ותעזור לחיילינו  ואף תוביל פעילויות חברתיות חשובות בארצנו.
אני קורא לכולם לקחת חלק פעיל בפעילויות העמותה ולאפשר את המשכיות העשייה לשנים רבות.

בברכה,
עודד ראור, אל"מ 
 מח"ט 5